Reservoir Dogs to gra akcji, bazująca na głośnym filmie pod tym samym tytułem (polska nazwa brzmi Wściekłe psy). To kinematograficzne dzieło wyreżyserował w 1992 roku słynny Quentin Tarantino, a wystąpił w nim m.in. Michael Madsen, Steve Buscemi i Harvey Keitel. Z kolei elektroniczno-rozrywkową interpretację pamiętnego obrazu stworzono w siedzibie brytyjskiego studia Volatile Games, którego pracownicy odpowiadają za projekt o nazwie Possession
Wzorem wielkiego filmowego poprzednika przedstawiono nam przygody sześciu twardzieli w ciemnych garniturach – Pana Blond, Pana Białego, Pana Pomarańczowego, Pana Brązowego, Pana Różowego i Pana Niebieskiego. Niestety autorzy nie uzyskali zgody na wykorzystanie wizerunku i głosów większości występujących w filmie aktorów (wyjątkiem jest Michael Madsen).
Mamy możliwość przejęcia kontroli nad każdym spośród wspomnianych protagonistów, celem spojrzenia na filmowe wydarzenia z różnych perspektyw (aby uzyskać należytą atmosferę fabularną zrezygnowano jednak z porządku chronologicznego). Niczym w konkurencyjnej grze The Godfather, możemy poznać elementy, które oryginalny kinowy scenariusz jedynie sygnalizował. Dowiadujemy się przykładowo, co tak naprawdę stało się z pochodzącymi z napadu diamentami i gdzie zostały ukryte.
Ponieważ developerzy postanowili wiernie podążać ścieżką konwencji, wytyczoną przez Tarantino, na ekranie oglądamy mnóstwo przemocy, a w ruch często idzie broń palna. Nie jest to jednak jedyna opcja. W grze wprowadzono bowiem ciekawą możliwość, określaną jako kontrola tłumu. Polega ona na tym, że umiejętnie zastraszając cywili i policjantów, oraz biorąc zakładników, możemy wydawać polecenia wszystkim okolicznym postaciom: uzbrojonych zmuszać do odłożenia broni, a pozostałym wybijać z głowy pomysł o wszczęciu alarmu. W ten sposób możemy przebrnąć przez wszystkie etapy Reservoir Dogs, nie oddając ani jednego strzału.
Nasze poczynania zostają oceniane przez system gry i w zależności od tego, czy staramy się unikać niepotrzebnego rozlewu krwi, czy też nie zważając na nic urządzamy cywilom i policjantom piekło, zostajemy zakwalifikowani do jednej z trzech kategorii: psychopata, kryminalista, bądź profesjonalista. Od tego, w jakim stylu ukończymy grę, zależeć będzie zakończenie, które obejrzymy.
Oprócz przemieszczania się piechotą główni bohaterowie mogą również zasiadać za kierownicami samochodów, aby m.in. uczestniczyć w pościgu jako łowcy lub ofiary. Brutalnym gangsterskim porachunkom towarzyszy charakterystyczny filmowy soundtrack, zawierający takie utwory, jak: Little Green Bag w wykonaniu zespołu George Baker Selection, Stuck in the Middle With You autorstwa Stealers Wheel etc.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2021, 13:40:32 wysłana przez Articz37 »
Zapisane